ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11543140
*
nr 1154 3140
Spegel
1940-tal, 89x69
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 18:34:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/12 01:01:30
1
100 kr
4/1 12:45:36
2
700 kr
6/1 23:26:13
3
450 kr
6/1 23:26:13
2
500 kr (Budbetjänt)
8/1 18:14:12
4
600 kr
8/1 18:14:12
2
700 kr (Budbetjänt)
8/1 18:29:33
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1154 3140
Spegel
1940-tal, 89x69
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/12 01:01:30 | 1 | 100 kr |
4/1 12:45:36 | 2 | 700 kr |
6/1 23:26:13 | 3 | 450 kr |
6/1 23:26:13 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
8/1 18:14:12 | 4 | 600 kr |
8/1 18:14:12 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
8/1 18:29:33 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27